czwartek, 26 lutego 2015

Dear Readers | Drodzy Czytelnicy

Dear Readers,
About three years ago "Polish Miniatures" blog has been started. Launching it, I wanted to achieve few things. I wanted to promote Polish wargaming products, I wanted to cooperate with Polish manufacturers, I wanted to run a popular news site, a mine of knowledge about Polish wargaming industry. Lastly, I wanted to find, maybe, a job. Some things from this list were achieved, some were not. That's life. Some of my priorites has changed, gradually it turned out, that running this small blog in a "proper" way takes a lot of time. I dedicated to it more and more of my time, which could be used for other things - like looking for a job, for example:)
Lately, when I started to examine a lot of traffic data, my contacts with manufacturers, readers comments and e-mails, I came to one conclusion. It is not really worth it. So I decided to stop it - probably. I will still post informations and news in March, and then "Polish Miniatures" will be gone with the wind. Thanks for your time, comments, and all the "likes" and "shares". I will, of course, run my private hobby blog, Miniwojna, though:)

Drodzy Czytelnicy,
Mijają blisko trzy lata, od momentu rozpoczęcia prowadzenia bloga "Polskie Figurki". Rozpoczynając prace nad nim, liczyłem na sporą oglądalność i klikalność, nawiązanie współpracy z producentami, stworzenie miejsca, które byłoby kopalnią informacji na temat polskich produktów wargamingowych, być może znalezienie pracy. Część z założeń udało mi się wykonać, część pozostała w sferze marzeń. Zmieniały się trochę moje priorytety, stopniowo okazało się, że blog wymaga poświęcania coraz więcej czasu, jeśli ma spełniać swoje zadania. To, z jednej strony, oczywiste. Z drugiej, to mój czas prywatny, który mógłbym poświecić na inne sprawy - na przykład na intensywniejsze szukanie stałej pracy.
Analizując ruch na blogu, kontakty z producentami, odzew ze strony Czytelników, dochodzę do wniosku, że rozmaite korzyści nie usprawiedliwiają ponoszonych kosztów wielorakiego rodzaju. Dlatego postanowiłem - prawdopodobnie - zakończyć działalność bloga. Informacje na temat polskich produktów do gier bitewnych będą pojawiać się jeszcze w marcu, po czym "Polskie Figurki" przejdą do historii. Dziękuję za czas, jaki poświęciliście na odwiedziny na Polskich Figurkach. Nadal będę także prowadził, rzecz jasna, Miniwojnę.

14 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. That's a a very bad new.Very very bad...:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda. Powodzenia w szukaniu stałej pracy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia w szukaniu pracy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Panowie. Szukam, szukam i coś znaleźć nie mogę...:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda... Dziękuję za poświęcony czas i ciężka pracę jaką wkładałeś w prowadzenie tego bloga. Powodzenia w znalezieniu zatrudnienia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki wielkie za poświęcony czas. Prowadziłem przez szereg lat w intensywnym stylu mój poprzedni blog więc wiem ile czasu to pochłania.
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, ale w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze niestety... Powodzenia w szukaniu pracy

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przykra wiadomość. Bardzo dziękuję za Twój poświęcony czas, powodzenia w dalszych planach!

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda :(. I powodzenia!! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Smutno, bo prawie codziennie tu zaglądam. Może ktoś mógłby przejąć Twoją działalność? Może ktoś mógłby Ci pomóc? Jakby co odezwij się na priv.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten blog, to jedna z kilku stronek, które odwiedzam codziennie do kawy. Wykonujesz kawał bardzo dobrej roboty i przy okazji promujesz polskie figurki. Dzięki za wszystko i mam nadzieję, że jednak uda się zachować ten wspaniały blog przy życiu.

  OdpowiedzUsuń